Будівництво швидкомонтованих промислових будівель.
Швидкомонтовані будівлі, в яких легкі огороджувальні конструкції закріплені на міцному каркасі, отримали в сучасному будівництві широке поширення. Будівництво будинків та споруд такого типу дозволяє значно економити на часі зведення і його вартості, без шкоди для функціональності. При цьому одержувані будівлі можуть бути різними за розміром, поверховості, формою і призначенням. У порівнянні з будівлями, побудованими з цегли або залізобетону, такі конструкції дозволяють знизити витрати на проектування, монтаж, демонтаж та подальшу експлуатацію до 40%, при аналогічному терміні служби.
Сфера застосування швидкомонтованих будинків Сфера застосування цих швидкомонтованих конструкцій досить велика: будівництво цивільних будівель, промислових і виробничих об'єктів, приватних житлових будинків, спортивно-розважальних комплексів, складських приміщень та інших об'єктів.
Послідовність етапів будівництва / зведення / збірки сучасних швидкомонтованих споруд
- проектування будівель та споруд (узгодження та отримання дозволу на будівництво).
- Будівництво фундамента.
- Монтж металоконструкцій каркасу.
- Влаштування и монтаж огороджувальних конструкцій.
- Установка та монтаж вікон, воріт, дверей.
- Гідроізоляція та теплоізоляція підлоги.
- Влаштування чмстової підлоги
- Монтаж технологічного устаткування, освітлення і комунікацій.
- Здача / приймання об'єкта.
Фундамент
Монтаж будівлі проводиться на бетонному фундаменті. Несучі колони кріпляться до фундаменту за допомогою анкерів. При наявність на майданчику нормальних геологічних умов, а також мінімальних перепадів висоти по всій поверхні майданчика застосовуються фундаменти мілкого закладення стовпчасті, стрічкові або плитні фундаменти.
Металоконструкція (каркас)
Металлокаркас може бути різної форми і мати найрізноманітніші габарити. Каркас з металу в таких спорудах є несучими елементом і складається:
- Основний несучий каркас будівлі / сприйняття снігових, вітрових, технологічних навантажень і передача їх на фундаменти /;
- Додатковий каркас / кріплення огороджувальних конструкцій, вікон, воріт, дверей, зенітних ліхтарів, технологічного обладнання, інженерних мереж і устаткування /.
Покрівля:
Залежно від типу споруди, його призначення та регіонального розташування об'єкта можуть бути розроблені проекти швидкомонтованих будівель з різними типами покрівлі:
- Покрівля, що наплавляється для дахів особливої форми. Цей варіант покрівлі застосуємо до будівель різного масштабу і призначення. З використанням рулонних покрівель облаштовують торгові павільйони, стадіони і торгово-розважальні комплекси з покрівельними системами складної конфігурації;
- Наборна покрівля складається з профлиста або сигмоподібної профілю, шару утеплювача товщиною 120-150 мм, сталевих або брусових прогонів з фінішною обробкою рулонної оцинкованої сталлю;
- Двосхилий покрівля з малим ухилом актуальна при будівництві об'єктів промислового, комерційного, торгово-розважального, сільськогосподарського призначення. Різні за розміром швидкобудуюємі будівлі з цим варіантом покрівлі облаштовуються із застосуванням сендвіч-панелей з одно- або двостороннім покриттям профільованим листом.
Промислові підлоги.
Основа-пісок ущільнений. Нижній шар - щебінь фракції 5,0-40,0 мм. Пошарово ущільнений з расклінцовкой гранітним відсівом товщиною 150 мм. Бетон В7,5 товщиною 80 мм. Теплоізоляція (де це потрібно конструкторським рішенням)- екструдований пінополістерол товщиною 50 мм. Шар ковзання - поліетиленова плівка товщиною 0,2 мм. Плита підлоги - плаваюче покриття товщиною 100-150 мм., З бетону В25 (М300), армованого сталевою сіткою O10 мм, клас стали АІІІ, осередком 150х150 мм. Оздоблення (фінішне покриття) - покриття технікою сухий підсипки з акриловим просоченням + система заповнення деформаційних швів.